Duben 2011

Co pít při dietě: SEZNAM NÁPOJŮ NA HUBNUTÍ

15. dubna 2011 v 14:00 | Denis |  Tipy,Triky,Diety
Co pít při dietě: SEZNAM NÁPOJŮ NA HUBNUTÍ
nápoj
Diety vám nezabírají? Zamyslete se, jaký je celkový počet kalorií, které skrývají vaše nápoje!
Nápoje vám s jistotou překazí vaše dietní plány, pokud si na ně nedáte pozor! Novodobá americká studie dokazuje, že je to právě nenápadné popíjení slazených nápojů a koncentrátu, které mají největší vliv na naše míry!

Klasická chyba dietářek začátečníků - nápoje ve své dietě přehlíží, přitom se ukazuje, že zrovna tyto tekuté kalorie můžou být kamenem úrazu! Proto se zaměřme na pití. Na které nápoje si musíme dávat pozor a které naopak podporují spalování tuků?

Dietologové bez výjimky zdůrazňují pitný režim. Dostatečný přísun tekutin je při hubnutí opravdu důležitý. Samozřejmě nejlepší tekutinou je nesycená voda, ale jak se postavit k ovocným šťávám, neslazeným limonádám nebo mléku?


nápoj


Čajové kouzlo

Čaj je po vodě nejoblíbenějším nápojem na světě a to oprávněně. Ať už se chcete zahřát nebo osvěžit, s čajem chybu rozhodně neuděláte! Existuje tisíc a jedna příchuť, takže vás hned tak neomrzí, ale především v něm nenajdete téměř žádné kalorie. Zelený čaj navíc urychluje metabolismus, čímž ve skutečnosti pomáhá se spalováním tuků.

Samozřejmě pozor na slazené icetea, které ve skutečnosti obsahují hned několik kostek cukru!


Káva - ano nebo ne?

U kávy je to podobné jako s čajem. V neslazené variantě se jedná o nekalorický nápoj, který má i pozitivní vliv na lidské zdraví. Bohužel často se za kávu vydávají i slazené kalorické bomby, více čtěte: Kalorická hrozba - vaše oblíbená kávička!

Pokud si kávu bez mléka a bez cukru neumíte představit, opatřete si alespoň nízkokalorické a nízkotučné obdoby! Ač se vám to nemusí zdát, v celkovém součtu kalorií to dělá opravdu nezanedbatelný rozdíl.


Mléko - ale jaké?

Sklenice mléka ano, ale nízkotučného nebo sojového. Pravidelné pití tohoto druhu mléka prospívá organismu, zásobujete ho kalciem, aminokyselinami, které společně podporují spalování tuků.


Ach, ten alkohol

Jak je na tom zatracovaný alkohol? Alkoholické nápoje stále platí za zásobovače kalorií, přesto v malém množství prospívají vašemu zdraví a psychice. Alkohol je sám o sobě velice kalorický, ale co je horší, že navozuje chuť k jídlu, tudíž nepřímo vede k dalšímu pojídání.Alkohol se navíc těžko odbourává. Tělo musí pozastavit jiné procesy (i spalování tuků) a nejdříve se vypořádat s alkoholem. Chcete-li tělu alespoň trochu ulehčit, pijte vedle alkoholu i vodu!

Pokud si alkohol nechcete odpustit, největším přítel diet zůstává víno, ideálně střik bílého s vodou!


Ovocné džusy - nebezpečný chyták

Vše ovocné, ještě neznamená, že do sebe dostanete jenom samé vitamíny. Kolikrát je poměr vitamínů a cukrů dokonce obrácený ve prospěch cukru! Takže s jednou takovou skleničkou si můžete připsat kolem 110 kcal.

Vyhněte se tedy ovocným koncentrátům a džusům, kterým neodoláte, si nařeďte alespoň vodou.


"Dietní" limonády

Některé nápoje uvádí "bez přidaného cukru", ale přesto jsou sladké. Za tímto "kouzlem" stojí umělá ochucovadla. Problém nastává, když jich vypijete velké množství. Nezdravé bubliny v sycených nápojích zvětšují při pravidelné konzumaci žaludek! Máte pak větší hlad a co je horší, že toho i více sníte!


nápoje

Vytvořte si vlastní limonádu:

Dobré pití na hubnutí je z citrónové šťávy, nebo zázvoru, případně kombinace obojího. Opatrně a postupně můžete dochutit třtinovým cukrem. Tato varianta je osvěžující a zdravá. Citrón i zázvor patří mezi přírodní antioxidanty a pomůžou vám zhubnout.

Citronáda - Vymačkejte citrón, získanou šťávu nalijte do džbánku s ledem a cukrem, zamíchejte a máte osvěžující zdravý nápoj.

Zázvorka - Chuť zázvoru se nejlépe uvolní, když zázvor nakájený na tenké plátečky zalijete horkou vodou (kolem 70 stupňů). Dochutit můžete opět jednou nebo dvěmi lžičkami hnědého cukru a citrónem.

Jogurtová dieta

14. dubna 2011 v 12:51 | Denis |  Tipy,Triky,Diety

Jogurtová dieta

Jak už název napovídá, konzumuje se převážně jogurt. Jogurt dodává tělu bílkoviny a vápník. K němu se konzumuje navíc ovoce a zelenina, která zase obsahuje vitamíny a minerální látky. Ovšem hlady trpět nebude a je povolena i konzumace sacharidů.


Jogurtová dieta se drží jen tři dny, během kterých můžete zhubnout až 3 kg. Jedná se vlastně o odlehčovací detoxikační dietu. Vhodné je si vybírat probiotické jogurty, jejíchž energetická hodnota není vyšší než 420 kJ/100 g. Během diety nejenže odlehčíte vaše tělo a díky probiokulturám můžete upravit vaše trávení.
Vhodné potraviny při jogurtové dietě jsou:
probiotické jogurty, ovesné vločky, zelenina, ovoce, kuřecí nebo krůtí maso, ryby, rýže, brambory, celozrnný chléb, polévky

Jogurtová dieta - jídelníček

Ukázkový jídelníček jogurtové diety vypadá například tak:
snídaně: jogurt s vločkami
oběd: přírodní kuřecí řízek, brambory, tzatziki
večeře: těstovinový salát s vejcem a jogurtem

Během jogurtové diety se jí tři jídla denně. Ovšem můžete si přidat další menší porci jídla - nejlépe s jogurtem. Další dny jídelníčku si můžete vytvářet na podobném principu jako byl ten ukázkový.
Pokud máte problémy s jogurty, tak tuto dietu nezkoušejte.

jídelníček 13.dubna

13. dubna 2011 v 17:28 | Denis |  Me...
Snídaně: hrst tmavého hroznového vína ,200ml kefíru
Svačina: káva s mlékem
Oběd: kousek kuřecího masa , zelný salát
Svačina: půl chocenského bílého jogurtu , 2x kiwi
Večeře: rohlík ,hruška //VYZVRACENO

Pití: zelený čaj,voda

NEVÍM,ZASE SI ZAČÍNÁM DĚLAT HLAVU I Z BLBÝHO ROHLÍKU NAVÍC...PŘITOM TO NENÍ NIC CO BY MI PŘIDALO KILO NAVÍC....NECHÁPU...UŽ ZAS..?UŽ SE NEBOJÍM ZVRACET ANI NA INTRU?MEZI PĚTI HOLKAMA...?
Zase trochu zkouřená a taky trochu chutě.Dneska jsem šla ale rovnou z brka na intr,nejsem venku a chutě se ovládají těžko...dala jsem si tu véču.Jenže ted tady jsou tři plátky chleba,2rohlíky,máslo,sýr,celozrnný kuličky...ou...to bude boj.Držte palce.Nesmím to pokazit....bojím se....

jídelníček 12.dubna

12. dubna 2011 v 15:07 | Denis |  Me...
Noo..dneska jsem teda pěkně hotová...Otevřeli u nás novej obchod tak sem si hned musela koupit letní šatky:) na který mi teda pujčil kámoš..:D vůbec nevím co se dnes bude dít,co budeme dělat...
No ale za co jsem hrozně moc ráda,je to,že se pomalu učím ovládat svoje chutě když kouřím trávu!Nikdy jsem se neovládla a včera jsem byla pernamentně zkouřená od půl 4 do desíti než jsem šla spát,pálili jsme špeka za špekem a já prostě nic nesnědla!To je super...Fakt jsem ráda... :)
Co vy?jde to? :)


Snídaně: 150ml kefíru , hrst jahod
Svačina: nic
Oběd: půl jablka
Svačina: nic
Večeře: ledový salát , okurka

Pití: voda,cola light

11.dubna jídelníček

11. dubna 2011 v 18:19 | Denis |  Me...
Snídaně: hruška
Svačina: káva s mlékem
Oběd: 5 jahod
Svačina: nic
Večeře: zeleninový salát (3 listy ledového salátu,4 cherry,8cm okurky) , káva s mlékem

Pití: voda,cola light

Ahoj holky:) tak co jakej byl den,..a víkend?:)
Já sem dneska docela ok.Odpoledne jsem zvládla jednoho jointa bez jídla:)
Za chvilku běžim na ateliéry pro zapomenutý práce a pak do parku na spooustu hašiše...Takže se zásobim žvejkačkama,colou a bonbonama bez cukru..Musim to zvládnout bez jídla..musím.Ostatně,já žádný jídlo na intru ani nemám.Teda...trochu ovoce a zeleniny.Do konce týdne mám 7kč:D takže si nic nemůžu ani koupi.
Aspon nebudu jíst:)

Na která dietní pravidla můžeme zapomenout?

9. dubna 2011 v 12:00 | Denis |  Tipy,Triky,Diety

Výživová pravidla, která můžete klidně porušit

Všemožně se snažíme držet pravidel zdravé výživy, ale občas zkrátka zhřešíme. Je to problém?
Autor:Shutterstock

Zásad správné výživy je tolik, že se v nich občas člověk už ani nevyzná. A některé z nich navíc nejsou zcela věrohodné. Na která pravidla můžete s klidem zapomenout?

Jezte každé 2 až 3 hodiny, jinak si zpomalíte metabolismus

Ano, jíst každé 3 hodiny je rozhodně ideální stav, který bychom se měli snažit dodržovat. Ale nebojte, pokud vám to někdy zrovna nevyjde, nemusíte panikařit a hned přemýšlet o jojo-efektu. Ve skutečnosti to organismu trvá asi 3 dny, než na delší hladovění začne reagovat. Není sice nejlepší na to spoléhat, ale pravdou je, že když se zdržíte na jednání a poté letíte na třídní schůzky, takže na odpolední svačinu vám prostě nezbude čas, nic se neděje.

Nejezte večer, přiberete

Tak tohle doporučení není pravda. Poslední studie ukazují, že čas, kdy jídlo sníte, vůbec neovlivňuje počet kalorií a jejich zpracování (chipsy jsou stejně kalorické v kteroukoli denní dobu). Spíše byste se měli snažit, abyste nešli spát s plným žaludkem.

Pozor na kofein, škodí

Pokud nepatříte k lidem, kteří jsou na kofein přecitlivělí, neublíží vám. Dokonce se začínají objevovat studie, které naznačují, že by mohl být kofein účinnou prevencí Alzheimerovy nebo Parkinsonovy choroby.

Jezte kuře, je to nejzdravější maso

Není. Navíc jednostranně zaměřená strava není nikdy nic prospěšného…

Po hnědém cukru tolik nepřiberete

Cukr je cukr a na barvě nezáleží, tedy z hlediska kalorií.

Polévková dieta

8. dubna 2011 v 14:00 | Denis |  Tipy,Triky,Diety
DIETA: Tukožroutská polévka - kila půjdou dolů jako po másle!polévková dieta
Pokud fandíte spíše rychlému výsledku a nemáte čas na měsíční program a každodenní cvičení, je tato dieta určená přesně vám. Rychlá a účinná!
Prim zde hraje velmi nízkokalorická polévka, takže je vhodná pro ženy, které nesportují a nepotřebují tedy mnoho kalorií. Naopak se nedoporučuje mužům a obecně lidem s velmi rychlým metabolismem.


Princip "tukožroutské" polévky

Polévka se po týden stane vašim hlavním jídlem, to se dá přeci vydržet! Polévka se skládá ze sezónní zeleniny, nejčastěji ze zelí, rajčat, mrkve, pórku, celeru a petrželky. Nejznámější je zelná, ale rozhodně to neznamená, že byste tu stejnou polévku měla jíst den, co den! Kdepak, nízkalorické zeleninové polévky můžete střídat. Zeleninový vývar, česnečka, zelná polévka, nebo třeba květáková, vyhnout se musíte smetaně a nudlím, či chlebu!


polévková dieta

Polévka vás zasytí na dlouhou dobu, a co je na ní nejlepší? Že neobsahuje tuky ani sacharidy! Naopak ze zeleniny získáte potřebné minerály a energii na práci.


Jednoduchou polévku naservírujete jako hlavní jídlo, ale svačinky můžete proložit ovocem, které je vhodnější pro dopolední snack. Odpoledne je ideální zelenina s potravinami s vysokým obsahem bílkovin - libové a rybí maso. K večeři si připravíte opět polévku.
Při této dietě tedy rozhodně nebudete trpět hlady, ale musíte radikálně ze svého jídelníčku vyloučit pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, samozřejmě veškeré lahůdky a smažená jídla. Polévková očista by se na váze měla mírně projevit už třetí den!

Za týden přísné diety se úbytek váhy pohybuje mezi třemi až pěti kilogramy, při velké nadváze dokonce můžete mít dole i sedm kilo! Podmínkou je však dodržení sedmidenního cyklu.
Rapidní zhubnutí je zaručená věc, navíc zdravé zeleninové vývary vašemu tělu dodají vzpruhu. Po "tekutém" týdnu následuje týden stabilizace, kdy do jídelníčku začnete POSTUPNĚ přidávat další jídla, polévku si můžete nechat ve stravovacím menu třeba jako lehkou večeři.


Výhody a nevýhody

Nevýhody, které se u polévkové diety můžou vyskytnout je pocit únavy, pokud jste zvyklá na vysoký příjem kalorií během dne. Někoho může zdravá tekutá strava rozhodit, či způsobit potíže se zažíváním.

U polévkové diety nezapomeňte na vitamíny - z ovoce, zeleniny, ale i jako doplňky stravy. Výhodou je finanční i časová nenáročnost, polévka nevyžaduje drahé suroviny, ani dlouhou přípravu.

Původně tento recept pochází z nemocničního prostředí, kdy lékaři naordinovali tuto dietu obézním pacientům jako předoperační nutné opatření.

jídelníček 7.dubna

7. dubna 2011 v 11:58 | Denis |  Me...
Tak včera sem to fakt posrala..
Měla jsem to tak hezky naplánovaný...Jenže sotva jsem otevřela dveře dopokoje,už jsem se zas otáčela a následně vykouřila asi 5 jointů mezi lidma...Snažila jsem se aspon trochu krotit,mohlo to dopadnout hůř.Aspon jsem vydržela nejít do toho obchodu a nakoupit si tam snad uplně všechno.
Dneska jídlo není,peníze akorát na pár cigaret takže...no po tom včerejšku si ten jídelníček zaloužím...

Snídaně: smetanový jogurt jahodový Kunín
Svačina: nic
Oběd: nic
Svačina: nic
Večeře: nic

Pití: černá káva , voda, zelený čaj

EDIT: HEEEJ HOLKY HLÁSÍM USPĚCH!!!JSEM ZKOUŘENÁ A NEDALA JSEM SI ANI SOUSTO!!A UŽ SI ANI NEDÁM,JDU SPINKAT!JUPÍÍÍ KONEČNĚ JSEM SE PŘEKONALA!!!!

6.4. jídelníček

6. dubna 2011 v 17:53 | Denis |  Me...
Ahoj holky.
Tak jakej byl den?štve mě že je furt tak hnusně..žádný slunce nic...
Jinak škola dneska byla pěkně náročná...od 7 do 4...no to je hrozně moc...
Právě jsem přišla na intr.Zkouřená.Takže chutě jak svina.Narvala jsem zrovna do sebe tu večeři.Jsem sní spokojená.Jen se modlim abych nepokračovala s tím jídlem..Jediný co by se tu ještě dalo sníst je brokolicová polívka která má 400kj...Takže ta by ještě šla...Hlavně at nějakým záhadným způsobem nezabloudím do nějakýho obchodu a nevynesu odtamtud pytel rohlíků,sýr,čokoládu a chipsy..To dneska nemůžu!O víkendu si dám na co budu mít chut ale v týdnu néé..musim to vydržet.Musim!
Držte mi palce.
Snídaně: jablko,voda
Svačina: černý čaj
Oběd: kuřecí maso pečené bez kůže (fakt mini hrstička)
Svačina: nic
Večeře: paprika,kousek okurky,100ml kefíru //EDIT: no prase zkouřený..2x ho
rká čokoláda z automatu,celozrnný rohlík,bílý jogurt,hrst křupek.jsem píča.jen mi to řekněte.

Pití: voda,čaje (neslazené samozřejmě)

jídelníček 5.4.

5. dubna 2011 v 17:47 | Denis |  Me...
Snídaně: půl jablka , 150ml kefíru
Svačina: okurka , paprika
Oběd: vepřový plátek přírodní , zelný salát
Svačina: káva s mlékem
Večeře: půl rajčete,okurka,3 rýžové chlebíčky,cottage,banán,káva s mlékem,300ml kefíru,půl jablka

Bože..ten večer jsem to přehnala...kráva zkouřená.snažila jsem se aspon zdravě...snad nevadí...
Co vy?Byl dnešek uspěšnější než můj?:) doufám že jo..:)

Co mlsat při dietě?

5. dubna 2011 v 8:12 | Denis |  Nákupní košík-co dietního papat?:)
zdravé mlsání
Držíte dietu, ale mlsání si nedokážete odpustit? Vybrali jsme pro vás pět nejlepších dietních pamlsků.
Rozhodla jste se pro zdravý styl stravování, ale znesnadňuje vám to blízký bufet plný dobrot a hříšných sladkostí? Připravili jsme pro vás seznam zdravých svačinek, které vám dodají potřebnou energii i zaženou mlsnou a při tom svými kaloriemi odpovídají dietnímu jídelníčku.

Jíst po menších dávkách pětkrát denně doporučuje nejeden dietolog a výživový specialista. V praxi to ale znamená, že potřebujete hned několik vhodných svačinek, které jsou dostupné, nenáročné a můžete si je vzít sebou do práce. Které to jsou?

Máme pro vás odpolední snacky na každý den do práce, které splňují všechny dietářské požadavky - obsahují zdravé živiny a nepřesahují dvě stě kalorií, přitom jsou chutné.

Granola tyčinky - Odpoledne si místo čokolády dejte celozrnnou "granola" tyčinku. Skládá se ze čtyř gramů vlákniny, pěti gramů bílkovin a obsahuje nanejvýš sto čtyřicet kalorií. Je tužší, a tak ji budete déle žvýkat a možná ji dokonce ani nesníte najednou!


zdravé mlsání

Bílý jogurt - Skvělá a rychlá svačinka, kterou můžete kombinovat se sušenými meruňkami, nebo fíky a přitom k tomu nepotřebuje ani procento tuku. Je prokázáno, že mléčný vápník pomáhá s hubnutím!

Salát z jablek - Jedno jablíčko denně přispívá ke zdraví a do hubnoucího jídelníčku skvěle zapadá. Připravte si s ním jednoduchý salát. Nakrájejte jablko, vlašské ořechy a "doslaďte" je javorovým sirupem.

Sojové chipsy - Hrst sojových chipsů vás zasytí a zároveň potěší, další mlsání a časté pojídání tím opět zmírníte a na dlouhou dobu zaženete pomyšlení na jídlo. Sojové chipsy jsou bohaté na vlákninu a proteiny.

Ledová tříšť - S rostoucími teplotami poroste i vaše chuť na pořádné osvěžení. Místo smetanových sladkých nanuků, chytře zvolte kelímek ledové tříště, či namraženého ovoce (pokud tu možnost máte). Cucáním zmrzlých malin, či tříště do sebe nedostanete víc než sto kalorií, navíc z ovoce získáte ještě několik vitamínů.


zdravé mlsání

Lékořicové bonbóny - Nemůžete se ubránit bonbónkům a potřebujete si osladit život? Vyzkoušejte lékořicové bonbóny! Italský vědec Decio Armanini prokázal, že lékořice svými enzymy zabraňuje ukládání tuku, navíc snižuje apetit!

PS: PROSÍM VÁS,NEVÍTE CO JSOU TY GRANOLA TYČINKY ,NEBO SPÍŠ,JAKÉ FIRMY JE VYRÁBĚJÍ A KDE JE SEHNAT ???

4.dubna jídelníček

4. dubna 2011 v 16:39 | Denis |  Me...
Šílenej den.Všechno doháním.
Škola,škola,škola..makám už od rána,a ted konečně klid!Pohyb byl jen běhání po městě,na ateliéry a tak.Prší takže víc hejbat se dnes nebudu..Dneska bez jídla,ani nevím proč...:D
Co vy?Jakej byl den?Jak všechno jde?:)

Snídaně: káva s mlékem
Svačina: káva s mlékem
Oběd: káva s mlékem velká , sklenička coly light
Svačina: zelený čaj,ovocný čaj
Večeře: sklenička coly light,zelený čaj

Pití: voda,voda,voda , ostatní v jídelníčku

Zítra zase jedem!!:)

3. dubna 2011 v 20:40 | Denis |  Me...
thin Ahoj kočky:)
Tak jsem zase tady po víkendu.jídlo,pití,klasika,nemá cenu mluvit.
Ale co je hlavní-zítra je pondělí a to znamená opět hubnutí!:)
Zkusím to zítra co nejmín.Od 8 do 4 jsem na ateliérech a mám jen jednu hodinu pauzu takže tam to bude ok:) ale na večer už zas visí ve vzduchu nějaká alkoholová sešlost.Vyhnu se tomu.Pokusím se v týdnu na těhlech akcích jen kouřit trávu a pak taky ovládat svoje chutě.Alkohol prostě jen o víkendu...Aspon se o to budu pokoušet,nic neslibuju,není to pro mě lehký..
A co..jak jinak bylo?Co hubnutí?Co zážitky?:)