Prosinec 2010

6.prosince jídelníček

6. prosince 2010 v 18:59 | Deni$$MurderDoll |  Me...
Ahojte sluníčka!:)

Celkem fain den dneska..ve škole málo hodin...sem si to trochu zkrátila a šla se prospat:)
Co vy?jde to?

Snídaně: půl jablka

Svačina: -

Oběd: rajče,kus okurky

O 1,5h děle: mandarinka,kus okurky

Večeře: ledový salát,rajče,kus okurky,plátek celozrnného
chleba,lžička hořtice,lžíce rostlinné dýnové pomazánky


Pití: bylinkové čaje,voda

Večeře byla větší...ale pochutnala jsem si:)

Po víkendu zase tady.

6. prosince 2010 v 13:20 | Deni$$MurderDoll |  Me...
Mimochodem...O víkendech tu nebudu.Víkendy propiju a projím.
Dnes večer zase jídelníček.

2.12.2010

2. prosince 2010 v 17:29 | Deni$$MurderDoll |  Me...
Fake Fur Hat From Downstairs Secondhand Shop, Cream Jumper From Charity Shop, White Fishnets From Primark, Cream Overknees From Topshop

Mílé dámy:)

Tak dnešek celekem šel.čtvrtek bývá první hříšný den(následuje hříšný pátek-pokračuje víkend),vždycky ráno cestou na ateliery si nakoupím kupu sladkostí a rohlíků a pak tvořím svá umělecká díla a láduju se dobrotama:D
Ovšem dnes?podle plánu...

Snídaně: banán

Svačina: přesnídávka

Oběd: čočková polévka,okurkový salát,mandarinka

Svačina: 4ředkvičky,kousek čín.zelí,kus okurky,malá mrkev

Večeře: 2x rajče

Tajná zbraň proti zimním kilům. Nezapomínejte na ovoce

2. prosince 2010 v 11:00 | Deni$$MurderDoll |  Tipy,Triky,Diety

Tajná zbraň proti zimním kilům. Nezapomínejte na ovoce

Grep vs. párek
S ovocem odoláte zimním nemocem, ale navíc prospějete své linii.
Nejenže nás ovoce zásobí vitaminy, ale ještě nám také pomůže od přebytečných kileček. Ovoce by mělo patřit do našeho jídelníčku každý den, přitom odborníci doporučují tuto dávku rozdělit až do pěti porcí.

Pokud si totiž denní dávku rozložíte, zaručíte tělu postupný příjem vitaminů. V opačném případě vám naopak hrozí nafouklé břicho nebo dokonce plynatost. 

Jestli si na ovoce příliš nepotrpíte, přidávejte ho do jídelníčku postupně. Začněte těmi známými a vyzkoušenými druhy, postupně pak přidávejte nové.


Kromě vitaminů najdete v ovoci i vlákninu, minerály, stopové prvky a enzymy. Obsahuje i hodně vody, takže vašemu tělu pomůže zvýšit příjem tekutin.

Ovšem pozor! Pokud budete dlouhodobě jíst jen ovoce, mohou se vám ovocné cukry proměňovat na tuky. Proto jezte ovoce v určitých intervalech a rozhodně jej kombinujte s jinou, neovocnou stravou. Pokud nemůžete sehnat své oblíbené ovoce čerstvé, sáhněte po mraženém. Naopak, sušené ovoce a kompoty nejsou při dietě nejvhodnější kvůli vysokému obsahu cukru. Ovoce patří do vašeho jídelníčku především dopoledne, právě kvůli vysokému obsahu sacharidů, které jednotlivé druhy obsahují.

Ananas
Ananas vašemu tělu jen prospěje. (Foto: tvnoviny.sk)


Určitě vyzkoušejte!


Ananas - častá konzumace čerstvého ananasu má příznivé účinky pro celý organismus. Je to dobrý zdroj vitaminu C a vlákniny, proto je vhodný i při dietě. Má vysoký obsah enzymů, zejména bromelinu. Tyto enzymy pomáhají při uzdravování, zmírňují různé záněty a zlepšuje trávení. Částečně také urychluje spalování tuků a zabraňuje tvorbě tukové tkáně. Při nákupu ananasu si vyberte ovoce, které je je těžké, má zelené listy a voní.

Banány
- díky jemné struktuře a dobrému látkové složení patří banány mezi lehce stravitelné potraviny a využívají se proto mimo jiné v kojenecké výživě a při vředových onemocněních. Díky obsahu tryptofanu jsou vynikajícím antidepresivem, který pozitivně ovlivňuje náladu. Při dietě však jejich množství omezte, protože obsahují značné množství kalorií ..

Ovšem když jsme přepracovaní a nestíháme, není na vyváženou stravu často kdy. Sáhneme po čemkoli, co je po ruce, lhostejno, jestli je to čokoláda nebo tyčinky. Tímto způsobem na sebe nadváha nebo i obezita nedají dlouho čekat. Rada zní: kus banánu s vysokým podílem uhlohydrátů, který sníte každé dvě hodiny, pomůže udržet hladinu cukru v těle v normě a nadbytečná kila nemusejí přibývat.


Ovoce (100 g)
Energie (kJ)
Tuky (g)
Bílkoviny (g)
Sacharidy (g)
ananas1760,20,410,1
banán3980,30,323
grapefruit172030,59,6
pomelo1740,380,69,3
ořechy lískové
(vlašské)
2759
(2596)
62,6
(59,1)
12,9
(18)
10,5
(14,6)
papája5900,10,59


Grapefruity
- jeden růžový grapefruit pokryje denní dávku vitaminu C. Navíc obsahuje betakaroten, který se v organismu přeměňuje na vitamin A, který napomáhá zachovat si mládí a chrání nás pro infekcemi.

Grepy se hodí při odtučňovacích dietách. Už po konzumaci jednoho grapefruitu se budete cítit sytá a přitom přijmete minimální množství kalorií. Nahořklá chuť ovoce navíc potlačuje chuť na sladké.

Pomelo
- je kříženec grepu a citrusů a tak taky chutná. Obsahuje hlavně vitamín C a železo. Pomelo se konzumuje syrové a bez slupky. Můžete jej přidat do ovocných salátu i do marmelád pro zpestření chuti. V podstatě má stejné použití jako ostatní citrusové plody. Ze zdravotního hlediska je vhodný především v boji proti vysokému cholesterolu a srdečním nemocem.

Ořechy
- ať už si vyberete jakýkoliv druh, určitě neprohloupíte. samozřejmě, pokud si ho budete dopřávat v přírodní formě. Ani dosolovaný, ani pražený, ani obalovaný v cukru.

Ořechy zásobují náš organismus nenasycenými mastnými kyselinami a vlákninou. Jsou vhodným doplňkem ovocno-zeleninové diety, protože na rozdíl od nich obsahují velké množství rostlinného tuku a bílkovin. Ty velmi bezproblémově přechází do lidského organismu, protože jsou blíže bílkovinám člověka než bílkoviny masa. Výživné jsou také lískové oříšky, jedlé kaštany a kokosové ořechy.

Papája
- toto ovoce má tvar hrušky zelenožluté barvy, s tenounkou slupkou. Má lososově růžovou až oranžově žlutou barvu dřeně. Ta je měkká, šťavnatá a nádherně voní po čerstvých meruňkách. Jadérka uvnitř nejsou jedlá! Jíme samotnou oranžovou dřeň. Chceme-li zvýraznit její chuť, pokapeme ji citronem. Papája je vynikající do ovocných salátů a podporuje látkovou výměnu.

1.12.2010 jídelníček

1. prosince 2010 v 17:30 | Deni$$MurderDoll |  Me...
Underground Buckle Boots from pixiemarket.com, Free People We the Free from freepeople.com
Ahoj princezny:)


Snídaně: banán

Svačina: pomeranč,paprika,trocha zavařované červené řepy

Oběd: brambory a trošička květáku,trocha čínského zelí

Svačina: hrst oříšků,půl papriky

Večeře: kedlubna,rajče

Voda,bylinkové čaje.

Odpoledne měla být jen zelenina,ale zrovna jsem četla článek kde bylo psáno něco o oříškách,jako že jsou vhodným doplnkem při zeleninovo-ovocných dietách,protože jsou dobrým zdrojem rostlinných tuků a bílkovin(né že bych to už před tím nevěděla:D) ,no a pak sem si řekla že těch tuků a bílkovin dneska vážně moc nebylo,tak jsem si dala aspon hrstku:)

Co vy?jak se dnes dařilo??:)

Přílohy-jíst nebo nejíst?

1. prosince 2010 v 14:42 | Deni$$MurderDoll |  Me...
zelenina

Přílohy v redukční dietě jsou předmětem dlouhých diskuzí. Jedni radí - úplně vynechat, protože tak snížíme příjem sacharidů v období hubnutí. Druzí oponují, že absence příloh nemá smysl a vede jen ke krátkodobému výsledku a návratu váhy zpět po zařazení příloh do jídelníčku. Oba přístupy mají pravdivé argumenty, nejlepší je jako obvykle zlatá střední cesta.

"Dlouhodobé vynechání příloh při redukčním režimu není vhodné, protože jsou důležitým zdrojem komplexních sacharidů,"
říká Kristýna Galová . "Na druhou stranu, množství příloh je potřebné regulovat. Podle našich dlouholetých zkušeností se vyplatí přílohy vynechat nebo omezit v počátcích redukčního programu - takovýto postup pomůže rychleji nastartovat hubnutí."

Důležité je vědět, jak přílohy připravovat a zařazovat do jídelníčku

Lze však úspěšně hubnout i bez vynechání příloh. Důležité je vědět, jak je připravovat a zařazovat do jídelníčku. "Měli jsme klientku, která měla přílohy velmi ráda a vícekrát zkoušela hubnout, ale nikdy se nedokázala příloh na delší dobu vzdát, proto její snahy o štíhlejší postavu vždy ztroskotaly. Přílohy jsme tedy zařazovali i v prvních týdnech hubnutí, ale změnili jsme způsob jejich kuchyňské úpravy a poradili, se kterými potravinami je kombinovat a jak ušetřit energii," říká Kristýna Galová.

Můžete zkusit kompromis - v prvních týdnech hubnutí jíst přílohy dvakrát nebo třikrát do týdne a u zbytku jídel je zcela nahradit zeleninou.

Přílohy však zařazujte raději v rámci oběda, jako součást večeře při redukčním režimu vhodné nejsou. Porce přílohy by neměla být větší než 150 gramů.

Některých příloh je lepší se vzdát úplně


Některých příloh bychom se měli raději vzdát úplně, nejen v době hubnutí. Hranolky, houskové knedlíky nebo bramboráčky nám mohou chutnat, ale zdravá racionální strava s nimi nepočítá. Vhodná není ani bramborová kaše; i ta obsahuje poměrně velké množství energie, vyšší glykemický index (brambory jsou téměř rozvařené) a pro redukční dietu nevhodnou kombinaci sacharidů a tuků.

Vhodnými přílohami naopak jsou rýže, brambory, celozrnné těstoviny nebo těstoviny z tvrdé pšenice, případně špaldové těstoviny.

Přílohy může vždy vhodně doplnit mladá blanšírovaná nebo dušená zelenina. Vedle toho, že zvýší estetiku servírovaného jídla, také více zasytí, proto si vystačíme s menší porcí přílohy.

Energii lze ušetřit i tak, že budete upřednostňovat nové brambory, jarní kořenovou zeleninu a čerstvě připravené domácí těstoviny, které mají vyšší obsah vody a tím i méně energie.

Nižší glykemický index je pro hubnutí příznivý

Protože přílohy obsahují velké množství sacharidů, vyplatí se sledovat vedle energetické hodnoty také jejich glykemický index. Ten vyjadřuje schopnost sacharidové potraviny ovlivnit hladinu cukru v krvi; čím je nižší, tím je potravina vhodnější. Potraviny s nízkým, maximálně středním glykemickým indexem napomáhají udržovaní normální koncentrace glukózy v krvi, prodlužují pocit nasycení a také poskytují dostatečný "prostor" pro využití energie z tuků.

Důležitý je i způsob tepelného zpracování


Glykemický index je kromě druhu potraviny ovlivněn také jejím zpracováním. "U příloh jde zejména o jejich tepelnou úpravu - čím je delší, tím se hodnota glykemického indexu zvyšuje. Proto bychom neměli přílohy rozvářet, ale vařit pouze do doby, než budou "al dente". Rovněž zeleninu bychom měli vařit krátce nebo ji přidávat k vařenému jídlu těsně před jeho dokončením, abychom zbytečně nezvyšovali glykemický index pokrmu," vysvětluje Kristýna Galová.

Příloha                            Energetická hodnota na 100 gramů     Glykemický index
Nové brambory vařené                      290 kJ                                 střední
Brambory vařené                               360 kJ                                 střední
Brambory vařené ve slupce             365 kJ                                  vysoký
Brambory pečené                             390 kJ                                  vysoký
Bramborová kaše                            480 kJ                                   vysoký
Bramborové hranolky smažené    1110 kJ                                  vysoký
        
Rýže bílá vařená v páře                  410 kJ                                   nízký
Rýže divoká tmavá -wild                420 kJ                                   nízký
Rýže natural - hnědá                     465 kJ                                   střední
Rýže paraboiled                             515 kJ                                   střední
Rýže bílá dlouhozrnná                    545 kJ                                   střední
Rýžové chlebíky                            1598 kJ                                   vysoký
        
Celozrnné těstoviny al dente        530 kJ                                   nízký
Těstoviny vaječné al dente           540 kJ                                   nízký
Špagety bezvaječné al dente       520 kJ                                  nízký
Špagety al dente                           660 kJ                                  nízký

Na začátku listopadu mohou všechny zájemkyně o efektivní hubnutí využít mimořádné nabídky na základní redukční program s 40% slevou prostřednictvím brněnské sekce portálu slevopark.cz. Lhůta pro uplatnění kuponů bude od poloviny listopadu do konce prosince. Kuponů bude k dispozici pouze deset, takže neváhejte!
Co vy,holky?Jak jste na tom s přílohama?Vynecháváte,nebo ne?