Únor 2009

6 zabijáků vůle

1. února 2009 v 20:34 | Deni$$MurderDoll |  Tipy,Triky,Diety

Třeba tady najdete právě ten váš důvod, proč vám to nejde...

Znáte ten záludný hlásek, který kradmo našeptává, že byste měla ochutnat ještě ten druhý zmrzlinový pohár? Změňte myšlení, které kazí vaši linii!

Myšlenka č. 1: "Dám si jen jednu oplatku."
Velmi zrádná myšlenka. 'Jedna oplatka' se totiž může snadno změnit v tisíc a víc kalorií. Uzavřený balíček sušenek vás nebude lákat tolik jako načatý. Pokud si uzobnete jednu, bude vás hlodat pokušení vzít si 'ještě jednu'.
Až v balení zůstanou poslední dva kousky, řeknete si, že to už nemá cenu schovávat na příště, a na vaše konto se rázem připíše mnohonásobně víc kalorií.
Myšlenka č. 2: "Když už jsem si dala smažák, mohu si dát i hranolky."
Říkáte si, že když se jednou prohřešíte, už žádná další snaha nemá cenu? Špatná volba! Jeden hamburger, který se vloudí do dietního jídelníčku, není pro vaše spalování až takový zásah. Když to završíte porcí hranolek, je to veliký kalorický rozdíl.
Na takové hříšné myšlenky nejlépe platí uvědomit si systém zdravého stravování a položit si otázku: Chci opravdu dosáhnout své vysněné postavy?
Myšlenka č. 3: "Po vyčerpávajícím cvičení se odměním dvojitou porcí."
Množství kalorií, které se v průběhu dne i při cvičení spálí, je často velmi nadhodnocováno. Aby žena vážící 63 kg spálila například dvojitý cheesburger, musela by běžet rychlostí 8 km/h více než 60 minut.
Myslete také na to, že i po cvičení probíhá spalování, proto bychom alespoň hodinu poté neměli nic jíst. Chcete-li udělat blaho svým smyslům, dejte si raději dlouhou relaxační
lázeň.
Myšlenka č. 4: "Partner říká, že jsem tlustá, tak začnu hubnout."
To je špatný start pro hubnutí. Aby byla snaha účinná a s trvalým výsledkem, měla byste hubnout především kvůli sobě samé. Diety na základě neomalených poznámek okolí vám přinesou jen ještě větší frustraci a nulové sebevědomí.
V klidu si sedněte a na papír sepište, co všechno vám přinese hubnutí. Pokud sama dospějete k tomu, že chcete zhubnout, zapojte do redukčního režimu i svého partnera a místo zobání brambůrků u televize vyrazte třeba na večerní procházku.
Myšlenka č. 5: "Stejně nezhubnu, dopřeju si tedy pamlsků, kolik budu chtít."
Možná nezhubnete, ale zcela zajisté s touto filozofií ještě více přiberete. Pokud se přestaneme kontrolovat a naplno se oddáme svým chutím, kalorie se nebezpečně sčítají a váha jde plíživým tempem a o to zákeřněji nahoru. Stále stojí za to, odepřít si sousta navíc.
Myšlenka č. 6: "Počkám s hubnutím do plavek."
Když si necháte hubnutí až na dobu, kdy se blíží čas dovolených a prázdnin, dostanete se do mnohem většího stresu. Hubnutí se pak nedaří, jak jste si představovala, a při prudkém hubnutí zase hrozí jojo efekt. Pokud tedy chcete mít na příští léto o pět kilo méně, začněte s hubnutím už v zimě

Večerní přejídání-a jeho důvody

1. února 2009 v 20:14 | Deni$$MurderDoll |  Tipy,Triky,Diety
1. Nedostatek jídla přes den. Naše tělo i psychika jsou naprogramovány tak, že i mírné hladovění nás okamžitě vede k zaměření pozornosti na potravu, a tak po hladovění během dne musí zákonitě dojít k přejedení večer. Opět se rozbíhá kolotoč přecházející do dalšího dne.


2. Zajídám stres přes den. Častý důvod nočního přejídání je napětí, úzkost či stres během dne. Jídlo funguje jako uklidňovač.


3. Jídlem si užíváme příjemné chvíle. Mnoho z nás má jídlo spojené naopak s příjemnými situacemi. Oslavy narozenin, příjemné večery s partnerem, pracovní večírky - při všech těchto situacích dbáme na dostatek dobrého jídla a pití.


4. Návyk. Platí i v oblasti nočního přejídání. Pokud máte dva tři dny chuť večer dát si pořádnou porci na talíř, dobře si své počínání rozmyslete. Čtvrtý či pátý den pak totiž po jídle už sáhnete automaticky, i když nemáte zrovna hlad.


UŽ DOPRDELE SAKRA... :D

1. února 2009 v 18:48 | Deni$$MurderDoll |  Me...
UZZZ TOHO MAM DOST:D HELE.ZEJTRA JE PODNELI ABY VAM TO BYLO JASNY.A JA ZACINA HUBNOUT!!!!! A UZ JAKO KURVA FAKT:D HONEM..KDO SE PRIDÁVÁ???HLASTE SE...
BUDME THIN SLEČNY:D