Květen 2008

24.Května jídelníček

24. května 2008 v 10:19 | Deni$$MurderDoll |  Me...
Jídelníček na dnešek:)
Snídaně: 1 rajče
Svačina: hrníček syrovátky a půl banánu
Oběd: talířek brokolice
Svačina: půl jablka a hrníček syrovátky
Večeře: rajče
Počítam tak okolo 2l vody a pár hrníčků tej syrovátky...Pohyb bude dloouha prochazka:) No holčiny ted jak sem nepsala tak se nic nezmnilo obcas sem si neco dala ale vahu mam porad stejnou...ted chci zs hubnout!A jak vy?Co je novyho?

Co papkat...

24. května 2008 v 9:36 | Deni$$MurderDoll |  Tipy,Triky,Diety
Jestli toužíte být fit, mít skvělou postavu a vlastně si i prodloužit život, jezte zdravě! Máme pro vás seznam těch nejzdravějších potravin!
Ano, můžete namítnout, že je spousta jiných chutných jídel, než abyste se dopovala nějakými klíčky, na druhou stranu jíst pořád vepřo knedlo není také dvakrát ideální. Zkuste udělat alespoň malý kompromis a váš jídelníček obohatit i o zdravější potraviny. A těch chutí se také bát nemusíte! Tady je seznam:
 • Sója - přestaňte nad ní už konečně ohrnovat nos a dopřejte si ji minimálně jednou týdně. Když ji upravíte jako čínu (samozřejmě ne s notnou dávkou solamylu), nepoznáte, že vlastně nejíte ani kuřecí. Sója poskytuje kostem vápník, chrání před zlomeninami a působí dokonce proti nádorovým bujením.
 • Špenát - neříkejte, že vám není po chuti, s česnekem je velmi zdravý a když na jaře posbíráte kopřivy, budete zdravá jako řípa. Ovlivňuje především tvorbu trávících šťáv.
 • Fazole - obsahují důležité vitamíny (A, B, C, bílkoviny), které jsou pro tělo velmi důležité.
 • Brokolice - to, že je nesmírně zdravá, je už dávno provařené! My vám to stejně připomeneme. Působí zejména proti rakovině střev a konečníku.
 • Dýňová semínka - najdete v nich množství vitamínů A a B, ale také dostatek nenasycených mastných kyselin a olejů.
 • Rajčata - na ně také při sestavování jídelníčku rozhodně myslete. Jsou plná karotenoidů (jedná se o látky snižující riziko srdečních chorob). Patří mezi významné antioxidanty, které zamezují stárnutí.
 • Krůtí maso - jen na zelenině určitě nebudete. Dodá tělu živiny, které se nacházejí pouze v mase a netloustne se po nich.
 • Tuňák - je zdrojem vitamínů a minerálů, které zpevňují cévy.
Existuje další řada potravin, na které nesmíme zapomenout, ale o těch se dozvíte zase až někdy příště. Až si budete chtít dát oblíbený řízek s bramborovým salátem, sekněte se a raději si připravte zdravou sóju.

4 pomocníci při hubnutí:) brokolice-jablka-okurky

24. května 2008 v 9:26 | Deni$$MurderDoll |  Tipy,Triky,Diety
Brokolice pochází z oblasti Středozemního moře, s největší pravděpodobností z Apeninského poloostrova. Nyní se pěstuje a roste i v České republice.


Brokolice je významným zdrojem hořčíku, minerálních látek nezbytných pro činnost svalů, srdce, přenos nervových vzruchů a tvorbu hormonů. Vysoký podíl vlákniny pomáhá proti ochabnutí střev, posiluje epitelu sliznice střev a tím preventivně působí proti vážným střevním onemocněním až po rakovinu.

Brokolice také působí preventivně proti infekcím a zlepšuje trávení, odstraňuje zácpu. Podporuje metabolismus a posiluje práci svalů, povzbuzuje imunitní systém, pomáhá proti neklidu, nervozitě a poruchám spánku. Také posiluje srdce a krevní oběh, intenzivně působí proti onemocnění střev, podporuje krvetvorbu, zásobuje buňky kyslíkem, a mírní menstruační bolesti u žen.

Při nákupu vybíráme nepoškozené růžičky beze skvrn. Brokolici konzumujte do 3 dnů, jinak žloutne a ztrácí důležité živiny.

Každé brokolicové jídlo povzbudí látkovou přeměnu, bohatství vitamínu C v brokolici pomáhá zejména v sychravých dnech při nemocech z nachlazení.


Chceme li dokonale využít živiny brokolice, měli bychom ji kombinovat se zeleninou obsahující biotin. Takovými potravinami jsopu rajčata, avokádo, špenát. Tyto potraviny spolu s brokolicí zvýší zužitkování bílkovin v těle.
Jablka neobsahují téměř bílkoviny, avšak mnoho vody, málo sacharidů a nevýznamné množství mastných kyselin ve slupce, zato bohatství vitaminů a stopových prvků. Při růstu se v plodu ukládá ve vysoké koncentraci vitamin C.


Jablko sestává z 30% z pektinu, účinné vlákniny a soli kyseliny vinné. Pro tyto látky jsou léčivé účinky jablek následující:

Snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu a krevních tuků. Posilují imunitní systém, srdce a krevní oběh. Stabilizují hladinu cukru v krvi a posilují cévy, především slabé žíly. Čistí střeva a posilují dásně.


Dvě jablka denně snědená za syrova nebo míchaná např v müsli jsou nejlepším přítelem našeho metabolismu.

Patří k nejlepším omlazovacím kúrám, slupka a dužiny, které v ovoci chrání substanci jádra, rozvíjejí v lidském organismu ochranné a léčivé síly.

Obzvláště bohatá na živiny je slupka jablka, obsahuje mj. hodnotné nenasycené mastné kyseliny, hořčík, karoteny a železo. Jablka sama jsou bohatá na draslík, jenž je nezbytný pro hospodaření s vodou, pro přenos nervových podnětů, funkci ledvin a činnost svalů.

Jablka bychom měli skladovat v chladu a konzumovat nejlépe syrová. Při tepelné úpravě- např. pečení, se ztrácí až 70% cenného vitamínu C.


Recept pro zdraví: Jablečný jogurt: 4 jablka, 2kelímky bílého jogurtu, 2lžičky rozinek, 2 lžičky pomerančové šřtávy.

Z neoloupaných a dobře omytých jablek vyřízneme jadřince a dužinu pokrájíme na malé kostičky. Promícháme s jogurtem, dobře opranými rozinkami a pomerančovou šťávou.
Okurky obsahují mnoho vody, málo kalorií, bohatství minerálních látek a stopových prvků. Patří k malému množství zeleniny, která působí zdravě zevně i zevnitř. Pěstují se ve dvou základních typech: skleníkové a polní salátové. V praxi pak se rozlišují 2 skupiny odrůd: nakladačky a salátovky.

Okurky pocházejí z Asie, kde se pěstovaly již před tisíci lety. Mořeplavci a objevitelé přinesli okurky do celého světa. U nás zdomácněly ve středověku, v 16 století. Rozeznáváme až na 40 odrůd okurek.

Okurky jsou zdraví prospěšné množstvím vody, minerálními látkami,menší množství obsahují pak vitamínu C, a řady vitamínu B:B1,B2,B3.

Důležitou biolátkou okurek je enzym erespin, který štěpí bílkoviny, zabíjí bakterie a parazitující červy a navíc čistí střeva. Ideální jsou okurky také při snižování váhy. A vysoký obsah vitamínu E, chrání buňky před volnými radikály.

Okurky tedy zlepšují využití bílkovin v těle, zbavují tělo jedovatých zplodin. Mírní potíže ledvin a močového měchýře, posilují imunitní systém a sliznice střev. Zesilují vazivové tkáně a mírní bolesti očí (přikládáním slupky na oči), v nemalé míře pomáhají při slunečním úpalu (přikládání okurkových plátků na kůži,čelo.)


Jsou k dostání po celý rok, jak čertsvé, tak naložené. Okurkami se můžeme zasytit při minimu přijímaných kalorií, a zásobit tak buňky vitamíny a stopovými prvky. Patří mezi nejlepší přípravky čistící pleť. Maska z okurkových plátků přináší kůži obličeje vlhkost a svěžest.

S okurkami se dá odstartovat výborná dieta, po níž nám zase padne loňské oblečení, a budem mít pěknou postavu i v bikinách. Sníme li alespoň jednou denně salát s okurkami, pak třeba na svačinu samotnou okurku, a dále plátky okurky s trochou soli a netučného tvarohu, budeme se již po 5ti dnech cítit lépe.

Co podporuje spalování?

24. května 2008 v 9:14 | Deni$$MurderDoll |  Tipy,Triky,Diety
 • podmáslí - nízkotučné!
 • chilli - zvyšuje termogenezi v těle až o 75%
 • zelený čaj - katechiny v něm zabraňují ukládání tuku
 • zázvor - obsahuje látku gingerol, která povzbuzuje látkovou výměnu
 • červené maso
 • losos
 • voda
 • skořice - pomáhá spalovat tuky, redukuje pocit hladu
 • citrony
 • česnek

4.poslední den a zas o 1kilo lehčí:)

24. května 2008 v 9:08 | Deni$$MurderDoll |  Tipy,Triky,Diety
Magická zelná polévka patří ke klasikám, které už vyzkoušel téměř každý.Pozitivní na ní je, že neobsahuje téměř žádné kalorie, zasytí a napomáhá hubnutí.
Dnešní menu je jednoduché: sněste tukožroutské polévky co nejvíc.Můžete si přidat i dva kousky ovoce, kdyby vám už zelenina lezla krkem.
Budete o kilo lehčí.:o)

3.Den-opět 0,5kila dole

24. května 2008 v 9:05 | Deni$$MurderDoll |  Tipy,Triky,Diety
Dnes si pochutnáte na celkem 200 gramech rýže- natural nebo celozrnné (pozor, váží se suchá)
Tato potravina má velkou výhodu v tom, že se jí najíte dosyta a přitom jí vaše tělo lehce stráví.
Dopoledne jezte rýži s ovocem, odpoledne a večer se zeleninou.
Tip jak na to:
Rýže s jablečnou šťávou: 100g rýže nechte asi 40 minut bobtnat se 125ml jablečné šťávy a 100ml vody při pokojové teplotě.Nakonec smíchejte zhruba s 500g nadrobno nakrájeného ovoce.
Mléčná rýže
Zeleninová rýže: 100g rýže nechte bobtnat ve 225ml vody cca 40 minut.Dochuťte bylinkami nebo kořením, nesolte!Smíchejte s asi 850g nadrobno nakrájené zeleniny.
Dnes bude pryč další půlkilčo.:o)

2.Den-dalších 0,5kila dole

24. května 2008 v 9:04 | Deni$$MurderDoll |  Tipy,Triky,Diety
Naložte si toho, kolik chcete, jen s malým omezením - potraviny se budou skládat ze salátu, zeleniny a ovoce.
Snídaně: ovocný salát
Oběd: míchaný salátový talíř
Večeře: rajská polévka = rozmixujte cca 6 rajčat
+ energetický nápoj: vymačkejte šťávu ze 4 grapefruitů a 4 pomerančů, zalijte 2 litry vody a popíjejte během celého dne
Po tomto dni byste měli mít dole 0,5kg.:o)

1.den-1kilo dole!:)

24. května 2008 v 9:02 | Deni$$MurderDoll |  Tipy,Triky,Diety
Vypijte dnes alespoň litr dietní syrovátky, do které si pro chuť přimíchejte neslazené přírodní ovocné šťávy nebo bylinkový čaj.
Hodně pijte, min tři litry neperlivé vody.
Denní plán:
Snídaně: jahodová syrovátka - 200g jahod rozmixujte a smíchejte s 300ml syrovátky
Oběd: Okurkový nápoj - rozmixujte 1 menší oloupanou okurku s 400ml syrovátky.Ochuťte citronovou šťávou, solí a pepřem.
Večeře: 300ml syrovátky se 2 lžícemi pšeničné trávy a posypte lžící pažitky
Večer budete lehčí o 1kg.:o)
Syrovátkový den pomůže tělu zbavit se škodlivých látek, nestravitelných zbytků potravy a naprogramuje látkovou výměnu na hubnutí.

Tohle vás potěší:D

24. května 2008 v 8:42 | Deni$$MurderDoll |  Tipy,Triky,Diety
Stává se vám často, že dietu porušíte a následně vás provází výčitky? Nic si nevyčítejte a »jeďte« dál.
Zbavte se pocitů viny
Nikdo není dokonalý a každý občas zhřeší. Určitě víte sama nejlíp, co ve vás vyvolá spolehlivě pocity viny. Někdo si vyčítá, že už týden nebyl ve fitku, někdo zas smutní nad vyjedenou krabicí se sladkostmi. Pocit, že jsem to nezvládla, dovede pěkně zdeptat. Určitě z vlastní zkušenosti víte, že tohle duševní rozpoložení velmi často vede k definitivní rezignaci. Tak na tohle rychle zapomeňte. Nebo raději chcete upadnout do pasivity? To asi těžko.
Pokud zhřešíte, nejlepší, co můžete udělat, je na to prostě zapomenout a vzchopit se. Prostě jste si dala do nosu a pěkně si pár dní polenošila? A co má být? Svět se nezbořil a vy pokračujte dál ve vytyčeném stravovacím a cvičebním programu. Pokud prožijete vlastní prohru, je to vlastně dobrá věc, protože představuje nejlepší poučení. Pokud z ní dokážete dostat pozitivní myšlenku, je to jedině dobře.

Lepší něco než nic

I desetina plánované aktivity je lepší než nic. Chtěli jste uběhnou pět kilometrů, a máte pocit, že vaše nohy jsou jak z olova? Nerezignujte! Vyběhněte ven a dejte si alespoň pár stovek metrů. Je dost dobře možné, že najdete zbytek sil i pro zbylé kilometry.
Jen to klidně snězte!
Právě jste vymetla talíř plný zákusků a chystáte se to zajíst pytlíkem brambůrků, protože »už to stejně je jedno«? Jen si ho s klidem dejte! Je pravděpodobné, že váš žaludek začne protestovat velmi vehementně proti nelidskému zacházení. Nakonec ještě ráda nasadíte odlehčenou dietu.

Nezáviďte modelkám dokonalost!

Nepropadejte depresím při pohledu na stránky módních časopisů. Modelky nejsou často tak dokonalé, jak je vidíte na fotkách. Výsledná fotografie je vykoupená několika hodinovou tvrdou prací v ateliéru, nehledě k tomu, jak se fotky upravují počítačově. Retuš fotek dokáže opravdové zázraky. Někdy to jsou učiněné virtuální plastické operace. Kdyby si vás takhle vzali do parády maskéři a počítačoví experti, vězte, že byste se ani nepoznala. Proto se nad krásnými modelkami z časopisů opravdu nevzrušujte.

Jupííí 64 kiloo:P Narozeniny..Přítel..-Proste si nevim rady jak zhubnout:D

18. května 2008 v 16:13 | Deni$$MurderDoll |  Me...
Ahooooj kocicky...NOoo prominte ze sem ted celkem dlouho nepsala ja nak nestiham..Vcera sem byla celej den s pritelem..nic sem nejedla a den predtim taky ne jen sem pila....ale vcera sem teda vipila tak litr coly kafe se slehackou a pivo On je proste ujetej na holky pri tele a porad by me cpal cokoladkama a zmrzlinama a navic umi vyborne varit.. A prej jestli zhubnu jeste i o kilo tak ze me nechce nikdy videt Tak jako vazne nevim no...Jinak dneska ma mamka narozky tak proste trochu vic jim no..se svet nezbori...ran sem stoupla na vahu a mam 64,4 tak se jako mrte hepyyy ze tam je ta 4 proste...Jinak David(to je ten muj pritel) si vcera vsimnul ze mi nak padaj kalhoty tak uz mi chce kupovat jiny ten je uuuuzasnej...akorat teda nevim jak to udelam stim hubnutim...Proste seru na tech 52 a bude mi muset stacit 59 aby tam nebyla ta 6 no...Jinak si muzu treba vymyslet naky zdravotni potize nebo ja vaazne nevimTak dejte vedet jak to jde vam..jaky mate uspechy ci neuspechy..ju?Pa lasky

Juuuu:*

14. května 2008 v 17:10 | Deni$$MurderDoll |  Thinspiration

13.5 a 14.5 jídelníček:)

14. května 2008 v 15:58 | Deni$$MurderDoll |  Me...
Ahojiiii prominte holky ja sem vcera nak nestihala tak sem se sem ani nestihla zajit:P Taak vcera sem papala ananas a jeden banan a dneska jedno a pul jablicka a jedno rajce:P nepisu sem jestli to byla snidane nebo tak ptze to vetsinou jim v dobe kdyz neni ani snidane ani obed proste nic:D tak co holkyyy??japak to jde???to hubnuti???A jak se mate jinak???Ozvete se ju?:) papaaaa

1.den se ovocem:D

12. května 2008 v 20:05 | Deni$$MurderDoll |  Me...
Ahuuuj kocicky moee!!!Tak prvni "vitarianskej" den se povedl...mela sem jednu hrusku a pulku jabilcka:) dva a pul litru vody ,pul ltru coli light a jeden zelenej caj...!hm..?Tak co...?Ujde to neee?:) a co vy???Jak vam jde hubnuti?a jak jde zivot???napisejte a mejte se krasne paaaaaaaaa

To bude drsnej tejden...

11. května 2008 v 18:08 | Deni$$MurderDoll |  Me...
Ahojte bejbinyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!Tak sem se domluvila s jednou moji kundickou( in loooove) ze budeme celej tejden od pondelka jis kazdej den jen dva kousky ovoce nebo zeleniny!Treba dve jablka nebo dve mrkve...proste tak!Zadny kompromisi nic takovyho!!!!!Musime bejt na sebe tvrdy!!!!Potrebujem t a zaslouzime si to!!!!A jak to jde vam vsechno???mejste se krasne a napisejte!!!!MILUJU VAS ME VERNE ANA KAMARAAADKY

Tak jak je to s hladověním?

11. května 2008 v 13:53 | Deni$$MurderDoll |  Tipy,Triky,Diety
Nepřijímá-li člověk potravu 24 hodin - lační, nad 24 hodin bez potravy již jde o hladovění. Při hladovení žije lidský organismus jen z vlastních zdrojů. Zásoby glykogenu se spotřebují za jeden až dva dny, pak se 80% až 90% energie bere z tuků a 10-20% z bílkovin. Na počátku hladovění nastává intenzivní pocit hladu v době jídla, postupně se chuť k jídlu zmenšuje, až se úplně ztratí. Ztráta plazmatických bílkovin způsobuje otoky. Vymizí tuková tkáň, nejméně se zmenšuje váha mozku, srdce a dýchacího svalstva. Denně se spotřebuje 40-75 g bílkovin a asi 100g tuků. To poskytuje energii asi až 1200kcal. Glykemie příliš neklesá, glukóza se tvoří z bílkovin. Hladovějící člověk postupně hubne a slábne. Hladovění je možno vydržet při zachování přívodu tekutin do maximální ztráty 50-60% tělesné hmotnosti. Dlouhodobé hladovění může skončit bezvědomím až smrtí. Hladovět může člověk z různých příčin:
- Člověk má nedostatek potravy.
- Člověk trpí nechutenstvím při chorobě, při depresi či narkomanii.
- Chronické otravy, například alkoholem.
Nedostatek bílkovin ve stravě spolu s nedostatečným příjmem energie se projevuje jako proteino-energetická podvýživa (malnutrice), zvaná marasmus. Nejtěžší důsledky má u dětí, které mají malé tukové zásoby, trpí ubýváním svalů(atrofií) a mají extrémně nízkou hmotnost.

Seznamte se...Mé jméno je ANA

10. května 2008 v 16:09 | Deni$$MurderDoll |  ANA->Motta,Dopis od Any,Pro ANA
Inzerát: Hledám kamarádku, se kterou bych mohla být už napořád, budeme spolu trávit veškerý čas.Budeme si povídat o dietách, hubnutí, modelkách.Budeme spolu denně tři hodiny cvičit.Nebudeme nic jíst a budeme se vzájemně podporovat. Najdu někoho? Zn.Vyžeru tě do morku kostí!
Podpis: Tvá věrná kamarádka ANA

Tak proč jíst...?

10. května 2008 v 14:51 | Deni$$MurderDoll |  ANA->Motta,Dopis od Any,Pro ANA
Je velmi nespravedlivé,

že jídlo zůstává v puse několik sekund,

několik hodin v žaludku

a několik měsíců na bocích.


Začínám si tvořit odpor k okurkám:D

10. května 2008 v 13:49 | Deni$$MurderDoll |  Me...
Ahojte holkyyyy!!!!Prominte ze sem ted nepsala ja sem nak nesihala sem dojit na ten net:D jinak okurkovy dny(spis jeden den dalsi dny budu jist nejdriv hrusky a ak treba rajcata-ptze mi to leze krkem to hnusny zeleny dlouhy...no okurky prostee!!!!!) zacinaj az ted ptze byly oslavy a dokazete si predstavit jako....co sem do sebe narvala!!Ted tady vonej palacinky s nulekoou a se sladkym tvaruzkeem a hranolky a smazenej syr a steaky a buchty a ja se asi poseruuuuu!!!:D:D:D:D ale ne..ja to zvladnu...Dneska si musim vystacit jen s okurkou...a zejtra asi s hruskama zelenejma nebo ja nefim!!Kdyby vas neco napadlo tak urco napisejte!!JU??Mejste se krasne..papaaaaaaaaa

Pamatuješ....?

8. května 2008 v 9:26 | Deni$$MurderDoll |  ANA->Motta,Dopis od Any,Pro ANA
Pamatuješ si...

...svůj první krok?
...svého prvního kamaráda?
...první přečtenou knížku?
...kdy jsi poprvé hrála basket, šla na tancování nebo měla na sobě plavky?
...jak jsi odcházela ze základky a šla na střední?...jak jsi nikdy nedokázala odejít od matky


Pamatuješ si...

...kdy se ti poprvé někdo smál a tys pochopila co to vlastně znamenalo?
...kdy ses poprvé prohlížela v zrcadle svoje tělo a ohmatávala "špeky"?
...kdy jsi brečela do vyčerpání protože jsi vypadala příšerně?
...kdy jsi poprvé uběhla mili (kilometr) a udělala 100 sedu lehu?
...kdy ti někdo poprvé pochválil tvůj úbytek na váze?
...první jídlo které jsi nesnědla?
...kdy jsi poprvé zhubla do menši velikosti?
...kdy ses poprvé podívala do zrcadla a už jsi neviděla sebe?
...kdy se ti poprvé na chvíli zatmělo před očima když jsi vstala?
...kdy jsi poprvé cítila svoje kosti a projížděla prsty po žebrech?
...kdy jsi poprvé ztratila kontrolu a jak tě pak bolelo v krku?
...kdy se ti poprvé postavili tvé přátele a jak jsi brečela?


Pamatuješ si...

...jak jsi jim lhala?
...jak ses snažila schovat, odtáhnout se ode všech?
...svět rychle kroužící kolem tebe a sebe tak osamělou, vylekanou a unavenou?
...otázky které jsi měla?
…kdy jsi mela naposled menstruaci?
...kdy se to všechno provalilo a tvoje rodina tě poslala k lékaři?
...jak ti říkali že s tím musíš přestat?
...jak se ti chtělo brečet, ale už jsi nemohla?
...bolest kterou teď cítíš když víš ze se nic nezměnilo?

1.okurkový den:/ *bleee*

8. května 2008 v 8:41 | Deni$$MurderDoll |  Me...
Ahojíííííííí!!!Tak dneska zacinam s tema okurkovejma dnama!!!Jako vubec se mi do tej okurky co mam nakrajenou vedle sebe nechce!!!!Ale vuuubec!Ale co...aspon ji nesnim tolik kdyz mi nechutna... Sem se važila..a mam 66 kilo...to je tim ze sem to dostala urco no nic...tak sem budu prubezne psat jak mi to jde...a 10.5 vam napisu kolik sem zhubla...ju?tak se mejte krasne...paaaaaaaa